معرفی 10 تا از پرسودترین محصولات گلخانه ای و کشاورزی

پرسودترین محصولات گلخانه ای در کشت گلخانه چه چیزهایی می توانند باشند؟! معمولا سوال کسانی است که به تازگی می‌خواهند به عرصه کشت  گلخانه‌ای وارد شوند. یا کسانی که پس از کشت محصول خود، متوجه سود اندک یا حتی ضرر شده‌اند و می‌خواهند محصولاتی را پرورش دهند تا به حداکثر درآمد دست پیدا کنند. سوالی که بسیاری از کارشناسان نهال رویش می‌پرسند:«چی بکاریم سود کنیم»

با کشت محصولات گلخانه ای، می‌توان در هر زمان از سال، شرایط  محیطی مناسب کشت گیاه در گلخانه را با تجهیزاتی مانند سیستم سرمایش و گرمایش گلخانه، بستر کشت گلخانه، پوشش گلخانه و… به‌وجود آورد. بدین گونه دیگر نیاز نیست منتظر تغییر فصل ها باشیم و تنها نیاز است، نیاز بازار ر بسنجیم و مناسب با آن محصول تولید کنیم. در ادامه این مقاله پرسودترین محصولات کشاورزی در ایران معرفی خواهند شد؛ با نهال رویش همراه باشید.

کشت گلخانه ای چیست

محصولات گلخانه‌ای حاصل فرایند کشت گلخانه ای هستند. در واقع برای پاسخ به سوال کشت گلخانه ای چیست باید بگوییم:

کشت گلخانه‌ای به فرایند تولید محصولات زراعی اعم از صیفی‌جات، سبزیجات و… در محیط گلخانه است.

مزایای کشت گلخانه‌ای تولید بیشتر در عین افزایش کیفیت محصولات می‌باشد. با کشت گلخانه ای می‌توان محصولی را در خارج از فصل مربوط به آن در گلخانه پرورش داد. محصولات پیش رس می‌شوند و می‌توان در دوره‌های کشت کوتاه‌تر برداشت کرد. مساحت کمتری مورد استفاده قرار می‌گیرد و به جای اشغال سطح، از ارتفاع استفاده می‌شود. اگر اتفاق جوی نامساعد و غیر منتظره‌ای نیز بیافتد، گیاهان کشت گلخانه‌ای در امان خواهند بود؛ زیرا داخل محیط گلخانه سالم خواهند بود.

سفارش ساخت گلخانه در سراسر ایران

مطلب مرتبط: هزینه ساخت گلخانه

 

پرسودترین محصولات گلخانه‌ای کدام هستند؟

چیزی که واضح است، این است که پرسودترین محصولات گلخانه‌ای در کشت گلخانه ای، محصولی است که بتوانید از طریق فروش آن، مقدار زیادی پول به دست آورید و چندبرابر هزینه برای پرورش آن محصول، درآمد داشته باشید.میوه های گلخانه ای پرسود، میوه هایی هستند که یا طرفداران و تقاضای بسیار بالایی داشته باشد، یا ارزش آن بسیار بالا باشد، یا هردوی این موضوعات برای آن صادق باشد.

آیا چیزی به نام “بهترین محصول گلخانه‌ای” داریم؟

گاهی اوقات افرادی هستند که از مشاورین ما درباره “بهترین محصول گلخانه ای” یا “پردرآمد ترین محصول گلخانه ای” می پرسند. حقیقت این است که باید به شرایط منطقه کشت خود دقت کنید. محصولات قابل کشت در گلخانه با سوددهی بالا بسیارند، مهم این است که ببینید با توجه به شرایطی که دارید، بهترین کشت گلخانه شما چیست. به طور حتم نمی شود گفت که فلان محصول بسیار پررونق است، اما تعدادی هستند که با در نظر گرفتن شرایط عمومی و متوسطی که تقریباً برای همه وجود دارد، می توان گفت سودآوررترین محصولات گلخانه ای هستند و کشت آنها پررونق خواهد بود.

 چه محصولاتی می توان تولید کرد؟

محصولات مختلفی قابلیت کشت در گلخانه دارند ولی هدف ما کاشت محصولات پرسود است. برای پرورش محصولات گلخانه ای، میتوانید چندین محصول مختلف مانند انواع گل و گیاه مثل رز هلندی، نشا، انواع میوه و سایر محصولات را تولید کرد. در این مقاله به سودآورترین محصولات گلخانه ای اشاره خواهیم کرد.

افزایش درآمد از فروش محصول

برای افزایش درآمد، باید به کاشت محصولات پرسود روی بی‌آورید. به‌علاوه در نظر داشته باشید با اینکه کیفیت و ظاهر محصول بسیار مهم است، اما به تنهایی نمی‌تواند درآمد فروش محصول گلخانه ای شما را چند برابر کند. در کنار آن اقدامات دیگر وجود دارد که انجام دادن آنها میتواند حتی درآمد شما را چند برابر کند. این کارها بیشتر مربوط به بازاریابی محصول شما است تا نحوه کشت و پرورش محصولات کشت شده شما در گلخانه و حتی برای کسانی که به روش سنتی کشاورزی می‌کنند.

افزایش درامد از پرورش محصولات پرسود گلخانه

نحوه عرضه محصول به بازار

باید همانقدر که محصول خود را ارزشمند می‌دانید و برای رشد آن تلاش کرده اید، همان میزان ارزش را به مشتری و مصرف کننده نشان دهید. نمی‌توانید همان‌گونه که محصولات کم ارزش را بسته‌بندی و حمل می‌کنند، به همانگونه با محصولات خود که قیمت و ارزش بیشتری دارند رفتار کنید. برای مثال اگر با کیفیت ترین موزها را در بسته‌بندی های نامناسب قرار دهید، قطعا مصرف‌کننده آن‌طور که باید به آن اشتیاق و توجه نشان نخواهد داد. اگر از این کار سررشته‌ای ندارید، می‌توانید از متخصصان این حرفه برای فروش محصولات کشت گلخانه ای خود مشاوره بگیرید (می‌توانید روی مشاوره شرکت گلخانه سازی نهال رویش نیز حساب کنید)

انتخاب بازار مناسب

فرض کنید شما فروشنده‌ی الماس هستید. می دانید که کالای قیمتی و بسیار ارزشمندی را همراه خود دارید و به مشتری عرضه می‌کنید. این درست است که سطح کیفیت شما درجه یک است و بهترین کالا را ارائه می‌کنید، اما آیا از همه انتظار دارید ارزش کالای شما را درک کنند؟! قطعا نه!!! حتی اگر الماس هم بفروشید، باز عده‌ای ارزش آنرا زیر سوال خواهد برد. عده‌ای هم توان پرداخت بهایِ الماس را ندارند و نمی‌توانند آن را داشته باشند.
مثال فروختن الماس دقیقا مثل فروش محصولات سودآور گلخانه‌ای شماست. محصولات با کیفیت و خوش ظاهری که با میوه های معمولی تفاوت بسیاری دارند. اگر بخواهید به هر جایی بروید و بخواهید به هرکس محصول بفروشید، قطعا نتیجه مطلوب را برای شما به همراه نخواهد داشت. باید متناسب با کیفیت و نوع عرضه محصول، آنرا در جای مناسبی در معرض دید مصرف کننده قرار دهید. به عنوان مثال میدان میوه و تره‌بار نمیتواند مکان مناسبی برای محصولات خاص گلخانه‌ای باشد.

مطلب مرتبط:  پرورش کاهو در گلخانه 

 

پرسودترین محصول کشاورزی ایران

بر اساس آمار رسمی اعلام شده از طرف مسئولین امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، بیشترین میزان صادرات ایران در سال 96 مربوط به محصولات باغی بوده است که پسته از مهم‌ترین این محصولات بود. از بین محصولات زراعی، بیشترین محصول صادر شده زعفران و گوجه فرنگی بود. با توجه به این‌که کشورمان خاستگاه و اقلیم اصلی پرورش دو محصول پسته و زعفران است و با توجه به این‌که شناخت و تقاضای این دو محصول در سطح جهان به‌ویژه برای صنعت شیرینی و شکلات‌سازی رو به افزایش است، می‌توان گفت که سرمایه‌گذاری بر تقویت کشت و صادرات این دو محصول، فرصت رقابتی بسیار خوبی برای ما در بازارهای جهانی فراهم می‌کند. ازاین‌رو، گسترش تبلیغات و تمرکز برافزایش ارزش‌افزوده در مورد این دو محصول، از اهمیت خاصی برخوردار است. با این تفاسیر، این محصولات از جمله پرسودترین محصول کشاورزی در ایران هستند؛ اما محصولات کشاورزی پرسود دیگری هم هستند که سهم زیادی در بازارهای جهانی و ایران دارند.

این چند محصول زیر از پردرآمدترین محصول کشاورزی ایران هستند:

 • پسته
 • گندم
 • نیشکر
 • چای
 • زعفران
 • برنج

با توجه به نوع کشت این محصولات، کشت گلخانه ای آن‌ها زیاد به صرفه نیست و بهتر است در فضای آزاد کشت شوند.

چی بکاریم سود کنیم

حال به شما محصولات پرسود کشاورزی ایران را معرفی خواهیم کرد تا درصورت تمایل، به کشت آن‌ها روی بیاورید تا پاسخ سوال چی بکاریم سود کنیم را نیز داده باشیم. در کاشت محصولات پرسود تردید نکنید و با توجه به شرایط خود درباره پرورش آن‌‌ها اقدام کنید.

1-تولید شاخه های بریده گل زینتی

درآمد گلخانه گل میتواند بسیار مناسب باشد و گلها از سودآورترین محصول گلخانه ای هستند. همانطور که می دانید، گل های در موقعیت های مختلفی کاربرد دارند و در هر زمان از سال، بازار خود را دارد. به همین سبب گل ها از بهترین محصولات گلخانه و از سودآورترین محصولات گلخانه ای هستند. به علاوه، گل طرفداران بین المللی دارد و این بدین معنی است که، از بهترین محصولات گلخانه برای صادارت و فروش است. این عوامل سبب تبدیل آن به یکی از پرسودترین محصولات گلخانه ای شده است.پرسودترین گل‌ها برای پرورش که کشت و فروش آنها درآمد گلخانه شما را افزایش می‌دهند عبارتند از: جعفری، مریم گلی، مارگاریت، گازانیا، داوودی، انواع رز، ساناز هفت رنگ، انواع درختچه و…. نکته ای که قابل توجه است، این است که اگر شما مستقیم محصول را به دست مصرف کننده نرسانید، متأسفانه سود اصلی نصیب دلالان خواهد شد و شما فقط سهم اندکی از آنرا بدست خواهید آورد.
نکته ی دیگر ساخت گلخانه است که بتوان در آن گل و گیاهان زینتی پرورش داد. هزینه ی پرورش و نگهداری گل های زینتی بالا است و ناچارید تا مبالغ زیادی را برای تجهیزات بپردازید؛ که با سود بالایی که این گلها دارند و فروش مناسب جبران خواهد شد. امکان نگهداری گل ها برای مدت زمان طولانی وجود ندارد، پس قبل از برداشت گلها یا حتی قبل از کاشت!! باید بازار هدف خود را مشخص کنید. با توجه به بازار منطقه‌ی خود باید تصمیم بگیرید که پرسودترین گل برای پرورش در شهر شما چیست.

پرورش گل های زینتی در گلخانه-نهال رویش
پرورش گل های زینتی در گلخانه

3-کشت توت فرنگی در گلخانه

توت‌فرنگی نیز از سودآورترین محصولات گلخانه‌ای است. توت فرنگی یکی دیگر از میوه های گران‌قیمت و از پرسودترین محصولات گلخانه ای است که علاوه برتقاضای زیاد در بازار، قیمت بالایی هم دارد و کشت گلخانه ای آن از حاشیه سود مناسبی برخوردار است. در زمان گذشته اینگونه نبود، اما با پیشرفت و افزایش سطح رفاه عمومی جامعه، تقاضای خارج از فصل برای میوه خوشمزه توت فرنگی افزایش یافت و طبیعتا سود کشت توت فرنگی در گلخانه بر اثر این اتفاق افزایش یافت. در گلخانه می توان 1.5 برابر کشت آزاد و زمین های کشاورزی توت فرنگی کشت کرد. باید سیستم تهویه مناسب و فضای خوبی برای توت فرنگی های خود تهیه کنید؛ زیرا توت فرنگی میوه ی حساسی است و نسبت به تغییرات سریعاً واکنش نشان می دهد.
پرورش توت فرنگی در گلخانه‌ با متراژ پایین توجیه اقتصادی ندارد و به صرفه نخواهد بود و باید در متراژ های بالا توت فرنگی کشت کنید.

کشت توت فرنگی در گلخانه-نهال رویش
کشت توت فرنگی در گلخانه-نهال رویش

4-کشت زعفران در گلخانه

همانطور که همه میدانید، زعفران گیاهی بسیار با‌ارزش و خاصی است. کشور ایران در قرن 21 بزرگترین صادر کننده زعفران است، به طوری که 90 درصد زعفران دنیا را ایران صادر می‌کند؛ پس زعفران از سودآورترین محصولات گلخانه ای است و بهترین محصول گلخانه ای برای صادرات به شمار می‌رود. نه تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا پرورش زعفران در گلخانه به عنوان ادویه گرانبها طرفدار دارد. زعفران تنها به 6 بار آبیاری در سال نیاز دارد. برخلاف توت فرنگی، کشت زعفران نیاز به زمین های چند هکتاری ندارد و می توانید با یک سالن گلخانه به کشت زعفران بپردازید. می توانید حتی با استفاده از کشت هیدروپونیک محصول پرورش دهید. زعفران در طول سال تنها یکبار برداشت می شود؛ با این حال دارای سود سرشاری است.

پرورش زعفران در گلخانه-پرسودترین محصولات گلخانه ای-نهال رویش

5-کشت خیار در گلخانه

خیار گلخانه ای به دلیل اینکه هم به عنوان یک میوه‌ی مجلسی مصرف می شود و هم در انواع سالاد استفاده می شود، میزان تقاضای آن توسط مردم بالا است؛ پس یکی دیگر از محصولات پر سود برای پرورش در گلخانه، خیار است. درآمد گلخانه خیار به قدری هست که بین لیست پرسودترین محصولات برای کشت در گلخانه قرار بگیرد.

کشت خیار گلخانه در گلخانه-نهال رویش

6 و 7-کشت سبزیجات و گیاهان دارویی در گلخانه

کشت سبزیجات و گیاهان دارویی نیز، سود خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد و از پرسودترین محصولات کشت گلخانه ای هستند. پرورش گیاهان گلخانه ای برای روحیه شما نیز میتواند بسیار عالی باشد. بیشتر سبزی های برگ دار به یک شکل رشد می کنند و به دلیل استفاده در انواع سالاد، طرفداران خاص خود را دارند. حتما قبل از شروع به کار، اطلاعات خود را درباره آنها کامل کنید تا در حین کار به مشکل نخورید. می توانید سبزیجات و گیاهان را در یک فضا کشت کنید و باهم پرورش دهید. در کنار محصولات اصلی خود، می توانید سبزیجات کوچکی مانند گشنیز، جعفری، پیازچه و… نیز پرورش دهید تا سود کار خود را افزایش دهید. حتی می توانید با کمی تحقیق در بازار هدف خود، پرسودترین گیاهان دارویی گلخانه ای را شناسایی کنید و سودآورترین کشت گلخانه ای ممکن را داشته باشید.

8-کشت فلفل دلمه ای در گلخانه

فلفل دلمه ای گلخانه ای نیز یکی از پرسودترین محصولات کشاورزی در ایران است و از طریق فروش آن می‌توان سود خوبی به‌دست آورد. با اینکه فلفل سبز یکی از پرسودترین محصولات گلخانه ای است، نیاز به فضای بزرگی ندارد تا رشد و پرورش یابد و در فضایی به ابعاد یک جعبه موز هم میتوانید فلفل دلمه ای بکارید.

پرورش فلفل دلمه ای در گلخانه-پرسودترین محصولات گلخانه ای-نهال رویش

9- بادمجان گلخانه‌ای

بادمجان گلخانه‌ای یکی دیگر از محصولاتی است که پرورش‌دهندگان به دلیل حاشیه سود مناسب و سوددهی خوب این صیفی، به سراغ آن می‌روند. بادمجان یکی از مواد غذایی پرمصرف در غذاهای ایرانی است و به طور معمول در هر 4 فصل سال مصرف می‌شود. باید نور و گرمای کافی برای رشد این محصول را فراهم کنید تا شکل و کیفیت محصول نهایی بازار پسند و مناسب باشد. برای کسب اطلاعات کامل درباره نحوه پرورش بادمجان گلخانه‌ای، این محتوا را مطالعه کنید.

پرسودترین محصول گلخانه

پرسودترین محصول گلخانه

 

10- کشت فلفل تند در گلخانه

فلفل تند مانند فلفل دلمه تقاضای زیادی دارد و پرورش و فروش آن نیز پرسود خواهد بود. فلفل برای سودده بودن نیاز به گلخانه با متراژ بالا ندارد و در فضاهای کوچکتر هم می‌توان مقدار مناسبی از این محصول پرورش داد که پر سود باشد. دمای گلخانه را بین 21 تا 23 درجه نگه دارید تا بهترین کیفیت فلفل را به دست آورید.

پرسودترین محصول گلخانه

کشت فلفل تند در گلخانه

پرورش میوه در گلخانه

در سال‌های اخیر، پرورش میوه‌ها در گلخانه‌ها به یکی از روش‌های پربازده در کشاورزی تبدیل شده است. این روش به کشاورزان امکان می‌دهد تا میوه‌های با کیفیت بالا را با کنترل دقیق محیط رشد تولید کنند. در این مقاله، ما به شما گام به گام نکات کلیدی پرورش میوه‌ها در گلخانه‌ها را ارائه می‌دهیم تا به شما کمک کنیم تا بهترین محصولات را با استفاده از این تکنیک‌ها به دست آورید.

انتخاب نوع میوه‌ها

در ابتدا، باید نوع میوه‌هایی که قصد پرورش آنها را دارید را انتخاب کنید. انتخاب میوه‌هایی که با شرایط گلخانه‌ی شما سازگار هستند از اهمیت بالایی برخوردار است.

آماده‌سازی گلخانه

گلخانه‌ای که برای پرورش میوه‌ها استفاده می‌کنید، باید در شرایط ایده‌آل باشد. مطمئن شوید که دما، رطوبت و نور مناسب فراهم شود.

انتخاب محیط رشد

استفاده از محیط مناسب برای رشد میوه‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب خاک و مواد آلی مناسب از مراحل اصلی موفقیت است.

آبیاری و تغذیه

میوه‌ها به آبیاری منظم و تأمین تغذیه‌ی مورد نیاز نیاز دارند. اطمینان حاصل کنید که مقدار آب و مواد تغذیه مناسب ارائه می‌شود.

کنترل آفات و بیماری‌ها

به کنترل آفات و بیماری‌ها در گلخانه‌تان توجه کنید. استفاده از روش‌های آلی برای مقابله با آفات توصیه می‌شود.

روش‌های باروری خاک

از مواد آلی و روش‌های باروری خاک برای افزایش بهره‌وری و کیفیت میوه‌ها استفاده کنید.

نور و حرارت

تأمین نور و حرارت مناسب برای گیاهان در گلخانه از اهمیت بسیاری برخوردار است. استفاده از فناوری‌های نورپردازی و گرمایشی مناسب تأثیر بسزایی در رشد گیاهان دارد.

چه محصولاتی می توان در گلخانه پرورش داد؟

با توجه به صرفه اقتصادی و در نظر گرفتن شرایط برای شما، اکثر محصولات کشاورزی مانند انواع میوه و انواع گیاه را می توان در گلخانه پرورش داد

میزان سود از گلخانه به چه عواملی بستگی دارد؟

تنها ارزش محصول تولیدی برای رسیدن به درآمد گلخانه ملاک نیست. نحوه ی بسته بندی و ارائه محصول، بازار هدف، قیمت گذاری و… در میزان درآمد گلخانه شما تأثیر گذار هستند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بذارید

‫89 نظر

 • ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر ب چه صورت میشود با متخصص کشت ارتباط برقرار کرد؟

  • نهال رویش گفت:

   سلام وقت بخیر. با یکی از شماره‌های مدیریت تماس بگیرید. از اونجا به متخصص معرفی میشید🍀

 • مجتبی گفت:

  سلام این که میاییم اینجا نظرات رو می خونیم بابا این هست که اطلاعاتی رو کسب کنیم وقتی کسی سوالی داره و شما جوابش رو میدین بقیه هم استفاده می کنن ولی اینجا فقط ارجاع به تماس گرفتن شده یعنی عملا پرسش و پاسخی که گذاشتین بی خود ترین قسمت سایتتون هست مطمئن باشید با جواب سوال مردم رو دادن و ارجاع ندادن به تماس با شماره تلفن تون مشتری تون رو کم نمی کنه و بالعکس بیشتر سبب جذب مشتری میشه

  • نهال رویش گفت:

   سلام بله ولی یکسری سولات تخصصی هستن نیاز و به تماس دارن

   • OmidAmjadian@gmail.com گفت:

    سلام وقت بخیر به نظر من هم به صورت عامدانه سعی شده که از پاسخ کوتاه هم صرفنظر بشه و فقط نوعی ارجاع به مشاور برای جذب صورت گرفته .میتونست موضوع کمی توضیح داده شود و بعد برای اطلاع بیشتر ارجاع داده میشود.
    موفق باشید

    • نهال رویش گفت:

     سلام وقت بخیر. ادمین سایت اجازه ارائه توضیحات به کاربران رو نداره ولو با هماهنگی مسئول کشت.
     ممنون از انتقادتون🙏

 • امیر محمد گفت:

  سلام من ۲۰ تا گلخانه دارم میشه در هر کدومشون که ۵ تاش توت فرنگی ۵ تاش پسته ۵ تاش انار و ۵ تاش هم گل زینتی بکارم میشه

 • محمد مهدی حسنی گفت:

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم چه سبزیجاتی با آب شور سازگار اند و میشه بکاریم شون

  • نهال رویش گفت:

   سلام. آلوئه‌ورا گزینه‌ی مناسبیه. برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل‌تر می‌تونید با مشاور کشت تماس بگیرید.

   • قربانعلی کریمی گیلان گفت:

    سلام من گل خانه دورست به عرض پنچ متر به طول بیست فقط خیار گلخانهای بکارم چقدرسود دارید برای پنجاه ملیون در سال دارد

   • کریم باقری گفت:

    س
    لام ببخشید برا ساختن یک گلخانه 300متری چقدر لازم است من هزار متر زمین دارم ولی اکنون می خواهم 300مترش راه بیندازم چون اونقدر سرمایه ندارم

    • نهال رویش گفت:

     سلام تماس بگیرید توضیح خواهیم داد

    • ناشناس گفت:

     سلام زیر ۳۰۰۰ متر صرفه اقتصادی نداره

    • نجمه بروشکی گفت:

     برای گلخانه دوست عزیز باید ۵۰۰ متر زمین در نظر گرفت
     من تو کار مجوز تاسیس و بهره برداری
     و تغییر کاربری زمین های کشاورزی ام

   • زهرا گفت:

    سلام یک گلخانه پنج هزار متری که زیر کشت گوجه و خیار هست آیا تقریبا سالیانه یک میلیارد درآمد دارد

    • نهال رویش گفت:

     سلام در کشت خاکی هر متر مربع میتونید 18 تا 25 کیلوگرم برداشت کنید

     • ناشناس گفت:

      خودتون مسخره کردید؟!!!
      همش ارجاع به کارشناس.
      اگه همینجا جواب بدید مگه اتفاقی میفته؟!!!

  • علیرضا گفت:

   آلوورا

  • امیر گفت:

   خیارشور

 • خان گفت:

  سلام میشه لطفا برا یه گلخونه کوچک بگین چقدر هزینه لازمه

  • نهال رویش گفت:

   سلام وقت بخیر
   بستگی به محل زندگیتون و محصولی که می‌خواید پرورش بدید داره.
   اگر مایل باشید نهال رویش میتونه براتون گلخونه رو بسازه و به استانتون ارسال کنه
   پیروز باشید

  • شاهین گفت:

   سلام
   ممنون میشم واقعا اگر راهنمایی بفرمایید در گلخانه ی کوچک با متراژ صد متر در مازندران چه گیاهی می‌تواند دارای درآمد خوبی باشید
   قبلا خیار میکاشتم و به طور میانگین ماهی ۵۰ کیلو برداشت میکردم

   • نهال رویش گفت:

    سلام شما باید به متخصص کشت پیام بدید

   • اصغر علوی پور گفت:

    سلام بنده مجوز کلخانه6000متری گرفتم و درحال ساخت هستم تو منطقه اذربایجان به میخواستم ببینم کشت توت فرنگی خوبه یا کشت گوجه و خیار یا مشت درخت الوچه

    • نهال رویش گفت:

     سلام وقتتون بخیر ما در تخصص ساخت گلخانه هستیم شما باید با متخصص کشت صحبت کنید

     • منصور گفت:

      سلام خسته نباشید برای ساخت گلخانه 4در 4 چقدر باید هزینه کنم
      باید ببینم این کار بهم میوفته یا نه

 • جلیل رجبی گفت:

  با سلام من رجبی هستم از ارومیه
  من تو زمین پدری میخام گلخانه بزنم
  سرمایه کمی دارم
  میخاستم ازتون مشاوره بگیرم
  در مورد احداث و کشت و اینکه چه نوع محصولی بکارم.

  • نهال رویش گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای راهنمایی و مشاوره با شماره ۰۹۱۲۰۴۶۱۱۳۸ و یا پشتیبانی واتساپ در ارتباط باشید
   با تشکر

   • حسن گفت:

    مهندس اگر قراره زنگ زده بشه
    پس این قضیه پرسش و پاسخ چی چیه
    مسخره کردید مردم را
    بگیو هر کی کار داره زنگ بزنه مردم را الاف نکنید

    • نهال رویش گفت:

     سلام وقت بخیر
     اگر امکانش وجود داشته باشه، سوالات در همین بخش کامنت‌ها جواب داده میشن
     اما اگر نیاز به توضیحات مفصل و تکمیلی باشه، بهترین راه برقراری تماس هست
     پیروز باشید

     • حسن بهرامی گفت:

      سلام عرض ادب وقتتون بخیر یه گلخانه هزارمتری چقدر هزینه داره وآیا تو شرق هرمزگان گل خوبه وهرمدل گل جواب میده

   • علی گفت:

    سلام.وقتتون.بخیردریک.حیاط۲۰۰متری.شیب.دارچه.محصولی.بکاریم.تاسودخوبی.داشته.باشیم

  • علی معین زاده گفت:

   سلام ، گلخانه ای دارم حدود هزارمتر در منطقه سبزوار،لطفا راهنمایی کنید چه گیاهی چه محصولی کشت کنم ک توجیه اقتصادی عالی و سود عالی داشته باشد ؟؟؟

 • آرش گفت:

  با سلام
  برای یک سالن گلخونه کوچیک پونصد متر مربعی چه محصولی رو پیشنهاد میدید به بیشتری سود رو داشته باشه؟
  ممنون

  • نهال رویش گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای راهنمایی و مشاوره با شماره 09120461138 و یا پشتیبانی واتساپ در ارتباط باشید
   با تشکر

   • عبدالرضا گفت:

    عزیز خوب همون اول بگو به این شماره زنگ بزنید،پرسش و پاسخ چرا گذاشتین

 • سجاد خزايي گفت:

  با سلام و عرض ادب
  ميخاستم يكم اطلاعات بگيرم در خصوص گلخانه چ نوع گلخانه اي خوبه هيدروپونيك يا خاكي و چ كشت هاي خوبه برا فروش بنده كرمانشاه ميباشم و در حال گرفتن مجوز گلخانه صنعتي ١٠٠٠٠متر ميباشم

 • سجاد خزايي گفت:

  با سلام و عرض ادب
  ميخاستم يكم اطلاعات بگيرم در خصوص گلخانه چ نوع گلخانه اي خوبه هيدروپونيك يا خاكي و چ كشت هاي خوبه برا فروش بنده كرمانشاه ميباشم و در حال گرفتن مجوز گلخانه صنعتي ١٠٠٠٠متر ميباشم

  • نهال رویش گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای راهنمایی و مشاوره با شماره 09120461138 و یا پشتیبانی واتساپ در ارتباط باشید
   با تشکر

 • مجید گفت:

  سلام من در روستای نزدیک ابیک قزوین یک باغ 2500 متری دارم که میخواهم گل خانه بزنم 2000 متر قابل زدن گلخانه هست . اب برق گاز و چاه اب دارد میخواستم از خدمتتان سوال کنم کسی هست در این زمینه سرمایه گذاری و مشارکت کند یعنی بیاید سرمایه گذاری و راه اندازی و کار را در دست بگیرد و محل از ما فقط باشد .

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *