منوی دسته بندی
معرفی 8 تا از پرسودترین محصولات گلخانه ای

معرفی 8 تا از پرسودترین محصولات گلخانه ای

پرسودترین محصولات گلخانه ای-نهال -رویش

پرسودترین محصولات گلخانه ای در کشت گلخانه چه چیزهایی می توانند باشند؟!، معمولا سوال کسانی است که به تازگی می خواهند به عرصه کشت  گلخانه‌ای وارد شوند. یا کسانی که پس از کشت محصول خود، متوجه سود اندک یا حتی ضرر شده اند و می‌خواهند محصولاتی را پرورش دهند تا به حداکثر درآمد دست یابند.

با کشت محصولات گلخانه ای، می‌توان در هر زمان از سال، شرایط  محیطی مناسب کشت گیاه در گلخانه را با تجهیزاتی مانند سیستم سرمایش و گرمایش گلخانه، بستر کشت گلخانه، پوشش گلخانه و… به‌وجود آورد. بدین گونه دیگر نیاز نیست منتظر تغییر فصل ها باشیم و تنها نیاز است، نیاز بازار ر بسنجیم و مناسب با آن محصول تولید کنیم. در ادامه این مقاله پرسودترین محصولات کشاورزی در ایران معرفی خواهند شد؛ با نهال رویش همراه باشید.

 

پرسودترین محصولات گلخانه ای کدام هستند؟

چیزی که واضح است، این است که پرسودترین محصولات گلخانه ای در کشت گلخانه ای، محصولی است که بتوانید از طریق فروش آن، مقدار زیادی پول به دست آورید و چندبرابر هزینه برای پرورش آن محصول، درآمد داشته باشید.میوه های گلخانه ای پرسود، میوه هایی هستند که یا طرفداران و تقاضای بسیار بالایی داشته باشد، یا ارزش آن بسیار بالا باشد، یا هردوی این موضوعات برای آن صادق باشد.

آیا چیزی به نام “بهترین محصول گلخانه ای” داریم؟

گاهی اوقات افرادی هستند که از مشاورین ما درباره “بهترین محصول گلخانه ای” یا “پردرآمد ترین محصول گلخانه ای” می پرسند. حقیقت این است که باید به شرایط منطقه کشت خود دقت کنید. محصولات قابل کشت در گلخانه با سوددهی بالا بسیارند، مهم این است که ببینید با توجه به شرایطی که دارید، بهترین کشت گلخانه شما چیست. به طور حتم نمی شود گفت که فلان محصول بسیار پررونق است، اما تعدادی هستند که با در نظر گرفتن شرایط عمومی و متوسطی که تقریباً برای همه وجود دارد، می توان گفت سودآوررترین محصولات گلخانه ای هستند و کشت آنها پررونق خواهد بود.

 چه محصولاتی می توان تولید کرد؟

محصولات مختلفی قابلیت کشت در گلخانه دارند. برای پرورش محصولات گلخانه ای، میتوانید چندین محصول مختلف مانند انواع گل و گیاه مثل رز هلندی، نشا، انواع میوه و سایر محصولات را تولید کرد. در این مقاله به سودآورترین محصولات گلخانه ای اشاره خواهیم کرد.

افزایش درآمد از فروش محصول

برای افزایش درآمد، باید به کاشت محصولات پرسود روی بی‌آورید. به‌علاوه در نظر داشته باشید با اینکه کیفیت و ظاهر محصول بسیار مهم است، اما به تنهایی نمی‌تواند درآمد فروش محصول گلخانه ای شما را چند برابر کند. در کنار آن اقدامات دیگر وجود دارد که انجام دادن آنها میتواند حتی درآمد شما را چند برابر کند. این کارها بیشتر مربوط به بازاریابی محصول شما است تا نحوه کشت و پرورش محصولات کشت شده شما در گلخانه و حتی برای کسانی که به روش سنتی کشاورزی می‌کنند.

افزایش درامد از پرورش محصولات پرسود گلخانه

نحوه عرضه محصول به بازار

باید همانقدر که محصول خود را ارزشمند میدانید و برای رشد آن تلاش کرده اید، همان میزان ارزش را به مشتری و مصرف کننده نشان دهید. نمیتوانید همانگونه که محصولات کم ارزش خودرا بسته بندی و حمل میکنید، به همانگونه با محصولات ارزشمند خود رفتار کنید. اگر با کیفیت ترین موز ها را در بسته بندی های نامناسب قرار دهید، قطعا مصرف کننده آنطور که باید به آن اشتیاق و توجه نشان نخواهد داد. اگر از این کار سررشته ای ندارید میتوانید از متخصصان این حرفه مشاوره بگیرید (می‌توانید روی مشاوره شرکت گلخانه سازی نهال رویش نیز حساب کنید)

انتخاب بازار مناسب

فرض کنید شما فروشنده‌ی الماس هستید. می دانید که کالای قیمتی و بسیار ارزشمندی را همراه خود دارید و به مشتری عرضه می‌کنید. این درست است که سطح کیفیت شما درجه یک است و بهترین کالا را ارائه می‌کنید، اما آیا از همه انتظار دارید ارزش کالای شما را درک کنند؟! قطعا نه!!! حتی اگر الماس هم بفروشید، باز عده‌ای ارزش آنرا زیر سوال خواهد برد. عده‌ای هم توان پرداخت بهایِ الماس را ندارند و نمی‌توانند آن‌را داشته باشند.
مثال فروختن الماس دقیقا مثل فروش محصولات سودآور گلخانه‌ای شماست. محصولات با کیفیت و خوش ظاهری که با میوه های معمولی تفاوت بسیاری دارند. اگر بخواهید به هر جایی بروید و بخواهید به هرکس محصول بفروشید، قطعا نتیجه مطلوب را برای شما به همراه نخواهد داشت. باید متناسب با کیفیت و نوع عرضه محصول، آنرا در جای مناسبی در معرض دید مصرف کننده قرار دهید. به عنوان مثال میدان میوه و تره‌بار نمیتواند مکان مناسبی برای محصولات خاص گلخانه‌ای باشد.

چی بکاریم سود کنیم

حال به شما محصولات پرسود کشاورزی ایران را معرفی خواهیم کرد تا درصورت تمایل، به کشت آن‌ها روی بیاورید.

1-تولید شاخه های بریده گل زینتی

درآمد گلخانه گل میتواند بسیار مناسب باشد و گلها از سودآورترین محصول گلخانه ای هستند. همانطور که می دانید، گل های در موقعیت های مختلفی کاربرد دارند و در هر زمان از سال، بازار خود را دارد. به همین سبب گل ها از بهترین محصولات گلخانه و از سودآورترین محصولات گلخانه ای هستند. به علاوه، گل طرفداران بین المللی دارد و این بدین معنی است که، از بهترین محصولات گلخانه برای صادارت و فروش است. این عوامل سبب تبدیل آن به یکی از پرسودترین محصولات گلخانه ای شده است.پرسودترین گل‌ها برای پرورش که کشت و فروش آنها درآمد گلخانه شما را افزایش می‌دهند عبارتند از: جعفری، مریم گلی، مارگاریت، گازانیا، داوودی، انواع رز، ساناز هفت رنگ، انواع درختچه و…. نکته ای که قابل توجه است، این است که اگر شما مستقیم محصول را به دست مصرف کننده نرسانید، متأسفانه سود اصلی نصیب دلالان خواهد شد و شما فقط سهم اندکی از آنرا بدست خواهید آورد.
نکته ی دیگر ساخت گلخانه است که بتوان در آن گل و گیاهان زینتی پرورش داد. هزینه ی پرورش و نگهداری گل های زینتی بالا است و ناچارید تا مبالغ زیادی را برای تجهیزات بپردازید؛ که با سود بالایی که این گلها دارند و فروش مناسب جبران خواهد شد. امکان نگهداری گل ها برای مدت زمان طولانی وجود ندارد، پس قبل از برداشت گلها یا حتی قبل از کاشت!! باید بازار هدف خود را مشخص کنید.

 

پرورش گل های زینتی در گلخانه-نهال رویش
پرورش گل های زینتی در گلخانه

2-کشت قارچ در گلخانه

یکی دیگر از پرسودترین محصولات گلخانه ای «قارچ» است. قارچ محصولی است که به سرمایه اولیه زیادی برای نگهداری نیاز ندارد و با هزینه ای کمتر از 20 میلیون تومان و دو سالن گلخانه می توانید کسب و کار خود را راه بیندازید. انواع مختلفی از قارچ خوراکی را می توانید پرورش دهید و کسب سود کنید.
فضا برای صادرات این محصول نیز مناسب است و میتوانید آنرا به کشور های حوزه خلیج فارس مانند امارات، قطر، کویت، عربستان و یا حتی روسیه صادر کنید.

پرورش قارچ در گلخانه-نهال رویش
پرورش قارچ در گلخانه-نهال رویش

3-کشت توت فرنگی در گلخانه

توت فرنگی نیز از سودآورترین محصولات گلخانه ای است. توت فرنگی یکی دیگر از میوه های گران قیمت و از پرسودترین محصولات گلخانه ای است که علاوه برتقاضای زیاد در بازار، قیمت بالایی هم دارد و از حاشیه سود مناسبی برخوردار است. در زمان گذشته اینگونه نبود، اما با پیشرفت و افزایش سطح رفاه عمومی جامعه، تقاضای خارج از فصل برای میوه خوشمزه توت فرنگی افزایش یافت و طبیعتا سود کشت توت فرنگی در گلخانه بر اثر این اتفاق افزایش یافت. در گلخانه می توان 1.5 برابر کشت آزاد و زمین های کشاورزی توت فرنگی کشت کرد. باید سیستم تهویه مناسب و فضای خوبی برای توت فرنگی های خود تهیه کنید؛ زیرا توت فرنگی میوه ی حساسی است و نسبت به تغییرات سریعاً واکنش نشان می دهد.
پرورش توت فرنگی در گلخانه‌ با متراژ پایین توجیه اقتصادی ندارد و به صرفه نخواهد بود و باید در متراژ های بالا توت فرنگی کشت کنید.

کشت توت فرنگی در گلخانه-نهال رویش
کشت توت فرنگی در گلخانه-نهال رویش

4-کشت زعفران در گلخانه

همانطور که همه میدانید، زعفران گیاهی بسیار با‌ارزش و خاصی است. کشور ایران در قرن 21 بزرگترین صادر کننده زعفران است، به طوری که 90 درصد زعفران دنیا را ایران صادر می‌کند؛ پس زعفران از سودآورترین محصولات گلخانه ای است. نه تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا پرورش زعفران در گلخانه به عنوان ادویه گرانبها طرفدار دارد. زعفران تنها به 6 بار آبیاری در سال نیاز دارد. برخلاف توت فرنگی، کشت زعفران نیاز به زمین های چند هکتاری ندارد و می توانید با یک سالن گلخانه به کشت زعفران بپردازید. می توانید حتی با استفاده از کشت هیدروپونیک محصول پرورش دهید. زعفران در طول سال تنها یکبار برداشت می شود؛ با این حال دارای سود سرشاری است.

پرورش زعفران در گلخانه-پرسودترین محصولات گلخانه ای-نهال رویش

5-کشت خیار در گلخانه

خیار گلخانه ای به دلیل اینکه هم به عنوان یک میوه‌ی مجلسی مصرف می شود و هم در انواع سالاد استفاده می شود، میزان تقاضای آن توسط مردم بالا است؛ پس یکی دیگر از محصولات پر سود برای پرورش در گلخانه، خیار است. درآمد گلخانه خیار به قدری هست که بین لیست پرسودترین محصولات برای کشت در گلخانه قرار بگیرد.

کشت خیار گلخانه در گلخانه-نهال رویش

6 و 7-کشت سبزیجات و گیاهان دارویی در گلخانه

کشت سبزیجات و گیاهان دارویی نیز، سود خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد و از پرسودترین محصولات کشاورزی هستند. پرورش گیاهان گلخانه ای برای روحیه شما نیز میتواند بسیار عالی باشد. بیشتر سبزی های برگ دار به یک شکل رشد می کنند و به دلیل استفاده در انواع سالاد، طرفداران خاص خود را دارند. حتما قبل از شروع به کار، اطلاعات خود را درباره آنها کامل کنید تا در حین کار به مشکل نخورید. می توانید سبزیجات و گیاهان را در یک فضا کشت کنید و باهم پرورش دهید. در کنار محصولات اصلی خود، می توانید سبزیجات کوچکی مانند گشنیز، جعفری، پیازچه و… نیز پرورش دهید تا سود کار خود را افزایش دهید. حتی می توانید با کمی تحقیق در بازار هدف خود، پرسودترین گیاهان دارویی گلخانه ای را شناسایی کنید و سودآورترین کشت گلخانه ای ممکن را داشته باشید.

8-کشت فلفل دلمه ای در گلخانه

فلفل دلمه ای گلخانه ای نیز یکی از پرسودترین محصولات کشاورزی در ایران است و از طریق فروش آن می‌توان سود خوبی به‌دست آورد. با اینکه فلفل سبز یکی از پرسودترین محصولات گلخانه ای است، نیاز به فضای بزرگی ندارد تا رشد و پرورش یابد و در فضایی به ابعاد یک جعبه موز هم میتوانید فلفل دلمه ای بکارید.

پرورش فلفل دلمه ای در گلخانه-پرسودترین محصولات گلخانه ای-نهال رویش

برای تهیه و خرید محصولات و تجهیزات گلخانه ای مانند بست و اتصالات گلخانه ای، می توانید به فروشگاه نهال رویش مراجعه کنید.

چه محصولاتی می توان در گلخانه پرورش داد؟

با توجه به صرفه اقتصادی و در نظر گرفتن شرایط برای شما، اکثر محصولات کشاورزی مانند انواع میوه و انواع گیاه را می توان در گلخانه پرورش داد

میزان سود از گلخانه به چه عواملی بستگی دارد؟

تنها ارزش محصول تولیدی برای رسیدن به درآمد گلخانه ملاک نیست. نحوه ی بسته بندی و ارائه محصول، بازار هدف، قیمت گذاری و… در میزان درآمد گلخانه شما تأثیر گذار هستند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بذارید

‫15 نظر

 • فروغ طاغونی گفت:

  گلخونه 1000 متری اجاره ای ماهی 2 میلیون ایا بصرفه س؟
  یعنی هم خونه برای زندگی داره و هم 1000 متر گلخونه.و ما دونفر زن و شوهریم میخایم کار کنیم.خیار و گوجه بکاریم.ایا سودی داره و مبتونیم هم اجاره مکان و هم خرج زندگی در بیاریم؟
  گلخونه تکمیل و مجهز و اماده س

 • محمد ترکمان گفت:

  سلام و عرض ادب در یک محیط ۹۰ متری بهترین کشت گلخانه ای چی هست ؟
  ممنون از پاسخ گویی

  • نهال رویش گفت:

   سلام آقای ترکان عزیز
   برای مساحت‌های پایین مثل 90متر، بهتره گیاهان زینتی پرورش بدید

 • مهران قوجق گفت:

  سلام برای کشت آلوئه ورا برای شروع با یک گلخانه 1000 متری بدون تجهیزات پیشرفته و یا با تجهیزات چه میزان سرمایه اولیه نیاز داره و آیا این مساحت برای شروع و سود دهی مناسب هست!؟
  چون بنده شنیدم بر اساس میزان سرمایه تقریبا سودی 3 الی 4 برابری رو بهتون میده و کشت این محصول توی ایران کاربردی هست یا خیر

  و در آخر اینکه نحوه صادرات آلوئه ورا به خارج از کشور چطوره و بازار اصلیش تو کشورهای همسایه کدوم‌ها هستن ؟؟

 • کوروش علیمحمدی گفت:

  سلام وقت شما بخیر و شادکامی باشه ..بنده یه زمینی رو در روستای پدری در منطقه سلطانیه زنجان خربداری کردم و قصدم احداث یک گلخونه مجهز هستش و میخاستم از شما مشاوره بگیرم که برای سود دهی مناسب باید چه مقدار سرمایه اولیه تزریق کنم و اینکه با توجه به پوشش گیاهی اون منطقه چه نوع کشت گلخونه ای جوابگو هستش…توت فرنگی یا خیار درختی یا زعفران…با تشکر از کانال خوبت

  • نهال رویش گفت:

   سلام آقای کوروش علیمحمدی عزیز👋
   لطفا برای راهنمایی‌های کامل و دریافت پاسخ خودتون، با این شماره در ارتباط باشید⏬
   +989120461138
   با تشکر از شما

 • میلاد گفت:

  سلام خسته نباشید هزینه گلخانه همراه با تجهیزات در ارتفاع چهار متر چقدر هزینه داره و چند متر گلخانه توجیه اقتصادی داره؟

  • محمدرضا گفت:

   سلام میلاد عزیز👋
   بسته به محل احداث گلخانه، نوع کشت و میزان بودجه ای که دارید، هزینه ساخت گلخانه می تونه متغیر باشه
   توجیه اقتصادی گلخانه هم کامل وابسته به نوع محصولی هست که قصد دارید پرورش بدید
   برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه ساخت گلخانه می تونید مقاله زیر رو مطالعه کنید:
   https://nahalrouyesh.com/blog/مجوزها-و-هزینه-ساخت-گلخانه/

   در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر دارید از طریق شماره واتساپی که در وبسایت هست می تونید با مشاورین نهال رویش در ارتباط باشید.

   موفق باشید🍀

   • عبدالحق گفت:

    سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون.بنده قصد احداث گلخانه دارم زمینی که می خوام گلخانه بزنم توی روستامون هست و خودم داخل شهر زندگی میکنم وحدود120کیلومتر فاصله دارند.ایا می تونم کار گلخانه بکنم و به عنوان شغل و درامد اصلی ام برم دنبالش البته با توجه به شرایط خانوادگی نمی تونم برم روستا زندگی کنم.

    • نهال رویش گفت:

     وقت بخیر آقا/خانم عبدالحق عزیز👋
     گلخانه داری مثل خیلی از کارها نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد
     اگر علاقه‌مند به کار در این زمینه هستید و اهل یادگیری و پیگیری مستمر برای پیشرفت هستید گلخانه داری برای شما شغل مناسبی هست
     باید با توجه به منطقه خودتون و نیاز سنجی بازار وارد عرصه شوید
     اگر اصولی پیش برید شک نکنید گلخانه داری میتواند پتانسیل درآمد زایی بی‌نظیری برای شما داشته‌ باشد
     برای مشاوره بیشتر لطفاً واتساپ پیام بدین

 • امیر گفت:

  ممنون از اطلاعات جامع و مفیدتون

  • محمدرضا گفت:

   خوشحالیم که پسندیدید🌹

  • صالحی گفت:

   سلام برای ایجاد گلخانه 3000 متری صیفی جات یا گیاهان دارویی چقدر هزینه دارد

   • محمدرضا گفت:

    وقت بخیر آقا/خانم صالحی عزیز
    هزینه ساخت سازه گلخانه به همراه پوشش از 300 هزار تومن شروع میشه و به حدود 450 هزار تومن به ازای هر متر مربع هم میرسه. اگر همراه با تجهیزات باشه، قیمت بین بازه 600 تا 900 هزار تومن قرار می گیره. برای محصولات هم میتونید در هر مترمربع 40 کیلوگرم گوجه و یا 35 کیلوگرم خیار کشت کنید و سود حاصل از این محصولات هم بستگی به بازار هدف، نحوه عرضه، کیفیت محصولات و… داره.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.